O mnie

Właścicielem firmy Pianoforte jest Marian Krawczyk, dyplomowany stroiciel pianin i fortepianów, absolwent jedynego w Polsce Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu, oraz absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym.

Od ponad 30 lat profesjonalnie zajmuję się strojeniem i naprawą pianin, fortepianów. Moją pasją są również instrumenty historyczne – klawesyny, szpinety, oraz pianoforte. Potrafię precyzyjnie regulować, intonować, oraz stroić wyżej wymienione instrumenty. Znam około 30 historycznych temperacji dla klawesynów.

W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na precyzję strojenia, oraz jego stabilizację. Nastrojony odpowiednią techniką instrument utrzymuje nadany strój przez relatywnie długi czas. Moją ulubioną pracą jest intonacja, czyli praca nad barwą dźwięku, która sprawia, że instrumenty nabierają pięknego, szlachetnego brzmienia.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z instrumentami, oraz wiedzę i umiejętności zdobyte na licznych szkoleniach. Swojego kunsztu uczyłem się u najlepszych, światowych fachowców w dziedzinie fortepianów takich jak:

  • Steinway & Sons – Georges Ammann
  • Yamaha – Kazuro Osato
  • Boesendorfer – Thomas Furth
  • Bechstein – Werner Albrecht
  • Kawai – Masahiro Takeda

oraz instrumentów historycznych:

  • Reinhard von Nagel – klawesyny
  • Paul McNolty – pianoforte

Jako jeden z nielicznych stroicieli w Polsce ukończyłem prestiżową Akademię Steinway’a dla koncertowych techników w Hamburgu oraz Seminarium Boesedorfera dla koncertowych techników w Wiedniu.

W 2009 roku jako pierwszy w Polsce i jeden z niewielu w Europie, ukończyłem w Japonii Akademię Yamahy i otrzymałem tytuł „Grand Piano Master”.

Jestem członkiem międzynarodowego stowarzyszenia skupiającego koncertowych techników Yamahy – Yamaha Piano Technician Guild.